Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta

Chociaż w kredytach bankowych oraz pożyczkach oferowanych przez wyspecjalizowane firmy nie ma nic złego, wciąż bardzo wielu Polaków popada w długi. Długi, z których nie jest w stanie potem wyjść. Czasami winę za to ponosi splot nieszczęśliwych okoliczności, na przykład choroba, czy utrata pracy.

Nawet jeśli figurujemy w bazie danych dłużników, jest dla nas szansa. Są bowiem firmy, które mogą udzielić nam pożyczki dla zadłużonych bez gwaranta. W takim przypadku jednak musimy liczyć się z o wiele dłuższym czasem oczekiwania na decyzję. A także z wyższymi opłatami. Udzielający pożyczki musi bowiem zrekompensować sobie o wiele większe ryzyko z nią związane. Zobaczmy jak to działa w praktyce!

Pożyczki dla zadłużonych bez gwaranta

Pożyczka bez gwaranta przy dużych długach

Kiedy pożyczamy pieniądze w banku, obliczana jest nasza zdolność kredytowa, czyli ile maksymalnie pieniędzy można nam pożyczyć. Na szczęście inaczej jest, jeśli interesuje nas pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta.

Jak duże zadłużenie może sprawiać problemy przy zaciąganiu kolejnych pożyczek?

W praktyce firmy udzielające chwilówek nie są zainteresowane tym, czy mamy w ogóle dług oraz w jakiej wysokości. Najważniejsze byśmy spłacali go terminowo, czyli aby naszego nazwiska nie znalazły w bazach danych o dłużnikach. Choć istnieje wiele takich spisów, w praktyce liczą się trzy. To w nich firmy pożyczkowe sprawdzają swoich potencjalnych klientów. Biuro Informacji Gospodarczej Info Monitor, Krajowy Rejestr Długów oraz Rejestr Dłużników ERIF to najwięksi tego typu gracze. Na szczęście dostęp do nich mają nie tylko udzielający chwilówek.

Zgodnie z przepisami, każdy z nas może sprawdzić, czy figuruje na listach osób niespłacających zadłużenia. Jeśli tak jest, wówczas wiele firm pożyczkowych da nam decyzję odmowną. Bardzo często osobom zadłużonym proponuje się udzielenie pożyczki w niezbyt wygodnych formach: z gwarantem albo zabezpieczeniem.

W pierwszym przypadku umowa podpisywana jest z dwiema osobami. Jedna z nich bierze pożyczkę, a druga odpowiada za dług, jeśli pierwsza go nie da rady spłacić. Jest to dobre rozwiązanie, ale wymaga kogoś z rodziny albo przyjaciół, kto zgodzi się zaryzykować. Zgodnie z umową bowiem, jeśli pożyczkobiorca przestanie spłacać zadłużenie, przechodzi ono na tę drugą osobę. Musi to zatem być ktoś, kto nas zna i będzie nam w stanie zaufać.

Druga wersja to pożyczka z zabezpieczeniem. By ją wziąć, należy posiadać jakąś ruchomość albo nieruchomość. Ich wartość musi być też przynajmniej dwukrotnie wyższa od pożyczanej kwoty. Taki zastaw, zgodnie z zapisami umowy, może być przejęty przez udzielającego pożyczki, jeśli dłużnik nie wywiąże się ze swojej części umowy. Czyli nie spłaci całego zadłużenia. Nawet jeśli posiadamy coś, co mogłoby być takim zabezpieczeniem, warto zastanowić się dwa razy. W razie problemów firma pożyczkowa z pewnością nie będzie wahała się przed przejęciem takiego zastawu na własność.

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta jako ratunek

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta jest często jedyną możliwością wyjścia z poważnych kłopotów finansowych. Jeśli wykorzystana mądrze, jest ona w stanie wydatnie pomóc, zmniejszając liczbę posiadanych kredytów i innych zobowiązań. Pozwala to z kolei na płacenie mniejszych prowizji i dodatkowych opłat. Łatwiej jest też pilnować terminu spłaty jednej raty miesięcznie niż kilku.

Pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta koszty

Jakie są pożyczki dla zadłużonych bez gwaranta? Przede wszystkim drogie. Udzielanie ich wiąże się z większym ryzykiem. W końcu firma podpisuje umowę z kimś, o kim wiadomo, że nie radzi sobie ze spłacaniem zobowiązań. A im większe ryzyko, tym musi być drożej. W przeciwieństwie do chwilówek takie pożyczki wiążą się też ze skrupulatnym wypełnianiem dokumentów. Nie dostaje się też ich od ręki. Można od razu zapomnieć o przelewie w 15 minut po wysłaniu wniosku. Mimo wszystko wśród firm działających przez internet, takich jak Vivus, Lendon, czy Wonga, powinno się dać znaleźć przynajmniej jedną, która spojrzy na nas łaskawym okiem.

Pożyczki bez gwaranta udzielane w domu

Na pewno dobrym pomysłem jest rozważenie opcji pożyczki udzielanej w domu klienta. Największymi firmami, które działają w tej branży są Provident oraz Bocian. Ich przedstawiciel odwiedza osobę starającą się o udzielenie pożyczki. Poza informacjami zawartymi we wniosku bierze także pod uwagę to, jak mieszkamy. Schludne, zadbane wnętrze normalnego domu z pewnością będzie tutaj czynnikiem działającym na naszą korzyść. Pokaże bowiem, że mimo trudności finansowych prowadzimy normalny tryb życia. A przez to, że spłata do końca zaciągniętego zobowiązania jest bardzo prawdopodobna. W przypadku takich firm jak Provident, czy Bocian, kwota ewentualnej pożyczki może także być wyższa od oferowanych przez agencje chwilówkowe. Także i to warto wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli planujemy taką pożyczką spłacić wcześniejsze zadłużenie. Kolejny czynnikiem na plus jest tu również płatność w stałych, niskich ratach.

Czy można coś zrobić, kiedy nasze dochody przestają wystarczać na spłacanie zaciągniętych kredytów i pożyczek? Odpowiedź na to pytanie na szczęście jest twierdząca. Oczywiście, im wcześniej przebudzimy się z letargu, tym łatwiej nam będzie uregulować wszystkie zobowiązania. Jednak wbrew temu, co myśli większość, nawet w sytuacji, kiedy nasze nazwisko znajduje się w bazach danych dłużników, a nawet w sytuacji, gdy swoją pracę zaczął już komornik, wciąż mamy pewną możliwość manewru.

Dlaczego dług utrudnia wzięcie pożyczki?

Niestety, w przypadku banków oraz SKOKów wciąż obowiązuje dziwna zasada. Pieniądze pożyczane są tym, którzy je mają. Niekoniecznie tym, którzy naprawdę ich potrzebują. Wszelkie problemy finansowe, brak stałej pracy, nadmierne (zdaniem banku) wydatki, powodują, że praktycznie nie ma szans na decyzję inną niż odmowna. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem pozostają prywatne firmy udzielające pożyczek. W najtrudniejszej sytuacji są tutaj osoby, które interesuje pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta. Nie mają one niestety zbyt wielkiego wyboru. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest szukanie oferty z możliwością spłaty ratalnej. Comiesięczna, stała kwota, jest dla domowego budżetu o wiele mniejszym obciążeniem, niż konieczność jednorazowej spłaty całości zadłużenia. Komfortowa pożyczka ratalna daje odrobinę spokoju. Zwiększa też szansę na to, że faktycznie uda się nam wyjść z zadłużenia.

Bierz pożyczki z głową i spłacaj w terminie, by pozbyć się długów

Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, w której mamy dług utrudniający zaciąganie kolejnych pożyczek, powinniśmy zacząć od przemyślenia możliwych kroków. Zawsze najważniejsze powinno być pozbycie się zadłużenia, ponieważ tylko to da nam wolność i spokój. Każda szansa na spłatę zobowiązań bez uciekania się do kolejnej pożyczki powinna być naszym pierwszym wyborem. Tylko jeśli jest to niemożliwe, zalecamy szukanie pożyczki dla zadłużonych bez gwaranta. A kiedy poszczęści się nam i ją otrzymamy, bezwzględnie należy przeznaczyć pieniądze na spłatę wcześniejszego zadłużenia. Niezbędne jest też regularne spłacanie nowego długu, aby nie pociągnął nas on jeszcze bardziej w stronę dna. Stosując się do tych kilku prostych rad, o wiele łatwiej będzie rozwiązać problemy. Spłacić długi i zacząć żyć bez ciągłego stresu. Czego wszystkim oczywiście życzymy.